| AlexGeorge21 a întrebat:

Buna seara. As vrea si eu un mic ajutor in legătură cu facultatea de AMG. Am văzut că admiterea se da din biologia din clasa a 11a. Eu vreau sa dau la Brașov. Îmi puteți recomanda niste cărți sau manuale ceva ca sa învăț pentru admitere? Ceva sa mă ajute la admitere. Daca sunteți studenți sau știți ceva despre aceasta facultate aștept și alte răspunsuri, cat de greu este, cum este, etc.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Manualul acela de la Corint. Pe acela îl înveți bine și intri. Bibliografia e 100% de acolo, nu te complica cu altceva ca intri doar cu el.
Am dat admitere acolo vara aceasta la MG însă, dar subiectele au fost făcute după manual, nu a fost nimic în plus. Unele sunt strict din manual, altele de gândit, dar nimic greu. Încearcă pe grupurile de admitere pentru Brașov poate faci rost de grile din anii trecuți sa le lucrezi și pe alea.

| AlexGeorge21 explică (pentru Nirvanaaa):

Imi poti atașa un link cu cartea te rog?