| Larisa_Lolis_1996 a întrebat:

As dori sa urmez o facultate de jurnalism si vreau sa stiu daca se merita, daca este greu in facultate, cat se castiga si daca este o meserie de viitor. Orice sfat sau informatie m-ar putea ajuta.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Paix a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ......is multi in jurnalist si is multe ramuri dar trebuie multa munca, vigilenta, sa te descurci si mai ales atentie. trebuie sa fi tot timpul prima. Mie unu mi se pare prea solicictant din punct de vedere psihic, dar daca iti place, da se castiga destul.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori esti foarte bun si stii sa te vinzi ori ai pile serioase pe undeva, ca jurnalist poti fi la ziarul unui orasel cu 1000 de locuitori si sa iti minimul pe economie