| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate ar fi mai buna dintre Feea- contabilitate si informatica de gestiune si Litere-pedagogia invatamantului primar si prescolar, am intrtat la ambele la buget si maine trebuie sa ma duc sa imi confirm locul. Desi la inceput voiam pedagogie, prea multi mi-au zis ca e mult mai bine pe contabilitate si informatica de gestiune.

7 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Feea-Contabilitate.
Oricum, facultatea nu conteaza atat de mult.
Conteaza sa fi fata, si sa stai pe sub birouri la ai mari. happy
Iti spun din propria experienta, la fostul meu loc de munca vedeai numai sefe(maxim 25ani), una mai buna decat alta, fara facultate. Si muncitori cu bac, facultate, erau acolo jos, facand toata treaba. Desigur, la o firma internationala, destul de mare. Doar la firmele mai mici... laughing

| Iunix a răspuns:

Ca salariu, la contabilitate poți câștiga cu câțiva ani experiență un salariu de 3000 lei net.

Ce ți-ar plăcea? Să lucrezi toată ziua cu niște hârtii într-un birou cu o mulțime de hârțogăraie sau să lucrezi cu niște copii mici?

| Anon31241212 a răspuns:

Feea contabilitate

| andronik93 a răspuns:

Parerea mea este ca pentru alegerea asta trebuie sa te gandesti la 2 aspecte: primul - ce ti-ar placea tie mai mult sa faci mai departe si al doilea - ce sanse vei avea dupa ce termini facultatea sa gasesti un job din care sa te poti intretine, asa ca as opta pentru prima varianta happy

| Radu_Alexx_2000 a răspuns:

Bună parerea mea este ca ar trebui sa urmezi ce iti place tie nu ce spune X sau Y dar din punctul meu cel mai bine e la contabilitate ai un viitor asigurat si zic asta deoarece am rude care luca in domeniul contabilitate si eu vreau sa urmez acelasi profil dar acum isi inca a 12 laughing
Mult succes îți doresc poate la anul ma lamuresti tu cum e la facultă laughing)

| Madalina748u4 a răspuns:

Nu faci nimic cu contabilitatea din punctul meu de vedere, zic să te orientezi spre altă facultate ceva stabil in primul rand, la Litera este mult mai ok.

| Iunix a răspuns (pentru Madalina748u4):

Și la litere ce poți să ajungi? ce meserie? Câteva exemple.