| Bbyw a întrebat:

Ce sunt competentele, cu ce ne ajuta si la ce materii se dau? As vrea sa stiu si daca sunt grele.De asemenea ce este Cambridge-ul(sper ca am scris corect)?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Competentele sunt de 2 feluri, lingvistice si digitale. Cele lingvistice se dau la limbi straine, constau in 2 probe (una scrisa si una orala), cele digitale sunt din informatica. Grele nu sunt dar ai nevoie de un minim de cunostinte. Cambridge-ul e un examen recunoscut mondial, din limba engleza, constituie un avantaj sa il ai luat mai ales daca vrei sa pleci in strainatate, e practic dovada ca esti bine pregatit la limba engleza.

| Bbyw explică (pentru Minks):

Multumesc mult!

| Minks a răspuns (pentru Bbyw):

Cu mare placere! happy