| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Dacă ai un canal de Youtube și începi să primești bani deoarece la 1 milion de vizionări primești bani, unde vin banii ăia dacă tu nu ai card? Știu că vin pe lună dar prin ce metode poți să îi primești?
Vă rog dacă mi-ați putea răspunde. :/
Nu mă judecați de ce am pus această carieră. Nu contează.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca zici ca e continutul creat de tine atunci este bine.
Pe de alta parte nu imi aduc aminte ca Youtube sa trimita ei email!
Tu esti cel care ai nevoie de bani deci tu te inrolezi in sistemul lor, caci tu ai nevoie de ei si nu ei de tine.
Deci acel email vezi sa nu fie scam si sa iti sustraga datele cumva.
Pai afiliaza-te cu Youtube daca zici ca stai bine pe cotinut!
Succes

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci card si cont daca vrei banii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai card înseamnă că nu ai nici cont bancar. Nu ai cu să îi primești. Dacă nu indici o metodă de plată, nu te poți înscrie. Poți să îi primești în Paypal iar de acolo să îi tranferi cuiva care are card, iar apoi să îi recuperezi prin înțelegere de la el.

| Simpatic a răspuns:

De ce ai primi bani la 1 milion de vizualizari? gandeste logic daca ar fi continutul tau original mai zici, dar asa pun o melodie in voga care are 1 milion de vizualizari dar banii se duc la cel care are drepturi de autor, deci nu e o regula ca castigi bani ca ai un anumit numar de vizualizari, din ce stiu eu trebuie sa fii afiliat cu Youtube, sa ai continut original, altfel cum spuneam poti avea sute de milioane de vizualizari si sa nu incasezi tu banii pentru ca tu pui aiurea continutul muncit de altcineva.
Cine se pricepe mai bine sa ma corecteze daca am spus gresit!

| Alexandru390 explică (pentru Simpatic):

Animații făcute de mine.
Chestia e că mi s-a trimis email de la YouTube spunându-mi să completez formularul cu datele cardului de credit, nici acum nu am completat. Dacă nu, o să le trimit mesaj că nu am nicio disponibilitate de a primi banii.

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandru390):

Daca zici ca e continutul creat de tine atunci este bine.
Pe de alta parte nu imi aduc aminte ca Youtube sa trimita ei email!
Tu esti cel care ai nevoie de bani deci tu te inrolezi in sistemul lor, caci tu ai nevoie de ei si nu ei de tine.
Deci acel email vezi sa nu fie scam si sa iti sustraga datele cumva.
Pai afiliaza-te cu Youtube daca zici ca stai bine pe cotinut!
Succes

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu-ți vin nicăieri. Dacă tu nu poți să-ți faci un amărât de card, mă îndoiesc că știi să monetizezi un canal de YouTube laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt vlogeri pe TPU? Sa vedem ce continut aveti pe canal happy