| Jjj840 a întrebat:

E greu pe bio-chimie? Vreau sa devin medic veterinar si de aceea aleg acest profil. Eu nu le am cu matematica, cu fizica. La mate ma mai descurc, la fizica am o profa comunista, de cel putin 60 de ani care nu ne invata nimic, doar tocim. Sunt destul de slaba la materia ei, nu ca nu as invata eu, e mai mult vina ei, eu invat bine in general. La chimie nu sunt vreo experta dar sunt abia clasa a 7-a, mai e timp sa ma obisnuiesc cu ea si sa o inteleg. Ador biologia. Credeti ca m-as descurca?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la stiinte ale naturii, nu? Ca bio-chimie nu exista...

| Doloresidk a răspuns:

Eu am terminat profilul asta acum 2 ani.
Stiu ca am avut 4 ore de mate in clasa a9a si a10a, dupa nr orelor s-a diminuat, dar am avut posibilitatea de a ne alege optional de mate in vederea pregatirii pentru bac. Daca alegi stiinte ale naturii, fiind profil real, trebuie sa dai neaparat bac la mate. Nu e asa greu ca la mate-info, dar nici lejer nu e laughing
La fizica si eu am fost tufa, dar am trecut cum-necum de fiecare data. Sunt 3 ore de fizica pe saptamana de-a lungul celor 4 ani.
La chimie nu trebuie sa iti faci griji, esti abia clasa a 7a, chimia anorganica pe care o faci in a7a si a8a se reia in clasa a9a. Dupa, in a 10a si a11a urmeaza chimia organica, mult mai frumoasa din punctul meu de vedere. Daca vezi ca nu te descurci, poti sa te duci la un meditator.
Iar legat de bio, daca spui ca vrei sa fii medic veterinar, imi amintesc ca animalele se stiudiau in clasa a10a.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Poti sa dai pe profilul de veterinar, la profesionala.