| florin926481f a întrebat:

Buna TPU.
Eu sunt acum la profilul mate-info intensiv info si mi se pare prea greu, mai pe scurt nu ma descurc asa bine la matematica si nici la fizica si ma gandesc sa ma transfer la sfarsitul anului acesta si ma gandeam la profilul stiinte ale naturii pentru ca imi place biologia si mi-as dori sa lucrez in domeniul zoologiei, cu animale.Este mai usor la stiinte si exista vreo facultate la sfarsitul careia pot deveni zoolog?
Intreb pentru ca nu vreau sa ma grabesc si apoi sa fie mai greu la stiinte.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Facultatea de biologie de unde te poți specializa ca și biolog. De acolo pe la doctorat sau după aceea te poți speciala pe o anumita ramura.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Matematica e ceva mai ușoară. Și nitel mai puțină fizica. În rest totul e la fel.

| florin926481f explică (pentru Catrice):

Multumesc!
Eu vreau sa fac ceva mai multa biologie.
Sti cumva la ce facultate ma pot duce pe partea de biologie animala(zoologie)?

| Catrice a răspuns (pentru florin926481f):

Facultatea de biologie de unde te poți specializa ca și biolog. De acolo pe la doctorat sau după aceea te poți speciala pe o anumita ramura.