| fearlessss a întrebat:

Buna TPU
Eu tocmai ma uitam la un interviu cu informatii despre admiterea la Academia de politie in 2012 si nu se zice nimic de flotari sau saritura in lungime.Aceste probe sunt bagate noi in 2013 sau? Fundaa

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu există aceste probe.
Săritura în lungime ştiu că era acum câţiva ani.
Acum trebuie să arunci mingea medicinală de 2 kilograme 7 metri.
Trebuie să dai proba de viteză care constă în 50 de metri în 8 secunde şi 10, maxim.
A treia probă, cea mai dificilă, este rezistenţa, adică 1000 de metri în maxim 4 minute şi 10.

Numai bine!

| fearlessss explică (pentru Hydrangeaceae):

Va multumesc mult la amandoua..doamne ce bineee fara flotarii aleluialaughing

| DoctorChucky a răspuns (pentru fearlessss):

Ai tractiuni de facut nu te bucura straight face

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.academiadepolitie.ro/......e-2013.pdf
Pa, pa.

| Sadop a răspuns:

Nu sunt aceste probe.
Problele sunt urmatoarele :
Alergare 50 m plat în 7, 1 s ( bărbaţi ) şi 8, 2 ( femei ).
Aruncarea mingii medicinale de 2 kg ( femei ) şi 4 kg ( bărbaţi ) la o distanţă de 7 m.
Alergare de 1000m rezistenţă în 3, 35 bărbaţi şi 4, 10 femei.
Mai multe date despre admitere şi viaţa la Academie găseşti aici :
http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/