| ladyblack23 a întrebat:

In viitor as vrea sa ma duc la o facultate de contabilitate, dar nu stiu pe ce profil sa ma duc la liceu. Imi puteti da cateva idei? Multumec! Funda

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Totuşi, dacă vrei să faci "contabilitate", atunci ar fi indicat să te înscrii la un Liceu Economicwinking

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Pentru a merge la o facultate trebuie sa faci orice liceu doresti, singura conditie este sa iei bacul. Iti recomand totusi sa mergi la un liceu bun, cu profil economic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, e de preferat să urmezi profil economic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un profil economic-administrativ-contabilitate, pentru a intelege ce inseamna fenomenul economic. Bine poti face orice liceu doresti si poti lua ore in particular, dar mai ai si BAC-ul care-l vei da la cu totul alte materii decat economia, si atunci trebuie sa mergi pe mai multe "fronturi".

| IrinaChill a răspuns:

Buna. Aceeasi dorinta am avut si eu in clasa a 9-a iar pentru a-mi fi mai usor la facultate am ales acum 4 ani sa intru la profil economic. Acum sunt foarte multumita cu alegerea facuta si am intrat la FEAA.