| onename a întrebat:

Sper ca am ales bine categoria. As avea o intrebare : dupa ce termini 12 clase la un liceu economic stiu ca se primeste o diploma de atestat. Ce pot face apoi cu ea? Pot lucra undeva anume?( nu debarasator sau ceva de genul, ceva de economie cumva?) As vrea sa lucrez in paralel cu facultatea. V-as ruga doar daca stiti ceva concret sa imi spuneti. Poate aveti vreo ruda, prieten cu acest liceu terminat, sau poate chiar TU! Va multumesc.
P. s. : Am incredere in voi!

Răspuns Câştigător
| BBEgirl a răspuns:

Da poti lucra.Dar depinde de profilul pe care l-ai ales. Daca esti la profil economic primesti diploma cu titlul de tehnician in economie si poti lucra la firme ca si contabil sau chestii de genu iar daca esti la profil turism primesti diploma cu titlul de tehnician in turism lucru ce iti ofera posibilitatea sa lucrezi la agentii de turism, hoteluri etc.Insa nu te astepta la job'uri prea bine platite pentru ca ai terminat doar liceul si esti inca la inceput n-ai cine stie ce experienta mai ales ca practica din clasele 11-12 mai nou si a 10-a nu prea se face sau daca se face se face in dorul lelii.

1 răspuns:
| condru a răspuns:

Tu vrei ceva gen part-time da ai sanse daca esti intr-un oras mare, si eu iti urez noroceu am terminat la mate-info si am atesta de info si sunt la facultatea de constructii dar ma ocup de atestate si cam tot ce tine de it in paralel la o firma de calculculatoare se poate! bafta