| Elaide a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si inca nu ma pot decide ce facultate sa urmez, stiu ca mai am timp, dar vreau sa ma hotarasc acum.
Cum eu sunt la un liceu cu profil de turism m-am gandit tot la o facultate de turism, pe moment.
Dar sincer, oricat de mult imi place mie turismul, parca tot as vrea altceva si sunt atrasa sa fac ceva creativ, sunt pasionata de teatru. Din clasa a 8-a mi-am dorit sa fac teatru dar nu am reusit pentru ca nu eram inca la liceu, iar la liceu nu am mai avut cu cine sa incerc si mi-a fost frica singura, iar acum regret asta.
Deasemenea imi place sa imi imaginez mici povesti in capusorul meu sau sa coordonez lucrurile.
Dar imi este frica sa aleg o facultate intr-un domeniu gen: actrita sau scenarist [ mai mult scenarist] pentru ca nu stiu sigur daca am talent, nu mi-a spus nimeni asta si nu vreau sa o dau in bara.
Iar cum imi place mie scenarist, oricat de mult ma atrage asta nu pot sa vad un viitor. nu vreau sa mor nici de foame straight face
Nu pot sa fac nimic din creativitate care sa nu ma tina pe strada? Nu vreau bogatii dar sa fie o cariera in care voi reusi sa am un trai cat de cat decent.

1 răspuns:
| maria6 a răspuns:

Regizor, daca ai idei, cum zici, pui in scena spectacole diverse, in mai multe locuri (teatre) plus poti sa faci filme.Incearca la teatru.