| Winners10 a întrebat:

Sunt la facultate in primul an si vreau as va intreb cum e in sesiune laughing... daca nu ei in prima sesiune examenu si ramai cu restanta, devin si profesorii mai indulgenti? laughing si daca ati putea sa imi spuneti cam toate " smecheriile " sesiunii, daca pot spune asa big grin Funda big grin

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Smecheria sesiunii este una simpla plicul cu bani

| neutrino a răspuns:

Iata prima mare diferenta dintre liceu si o facultate care se respecta: daca nu stii nu treci nici in toamna. Marea smecherie a sesiunii este sa stii materia!

| OoBunnyoO a răspuns:

Materia trebuie stiuta, dar intr-adevar sesiunea din vara (din pacate) este mai usoara decat prima sesiune.

| Dugalle a răspuns:

Sunt anul 2 si am o experienta foarte bogata cand vine vorba de sesiune ca doar am ajuns in sensiunea din toamna cu 7 restante.

Sa incep cu nelamuririle tale :
-Nu devin profesorii mai indulgenti, nu neaparat, nu te baza pe asta.

Smecherii?
- Nu da bani, serios acum. Nu da bani.
- Du-te la examene cu copiute format hartie si bine organizare. Nu telefon, nu altele, copiute mici din hartie tati, o pui pe banca si scrii.
- Sa nu te faci remarcat printre profesori in timpul sesiunii de genul ca pleci primul si mai dai si o gluma. Am facut asta, am o restanta din anul 1 promisa pana in anul 4.
- Intreaba-i pe cei mai mari ce sunt la aceeasi specializare ca tine cum se comporta si cum va aranjeaza profesorii la examene.

| Pardelian a răspuns:

Dap chiar am avut un coleg nu venea la primul examen doar la al doilea si ma miram cum de are note asa bune. Asta pe langa faptul ca maica-sa era profesoara si ne preda la fac respectiva