| Catalyna306 a întrebat:

Trec printr-o criza momentan si vroiam sa vad daca stiti ceva despre aceasta situatie.Am dat examenul de Cambridge acum in martie si sunt in clasa a 12-a.diplomele nu stiu cand le primesc si mei teama sa nu ma trezesc ca trebuie sa dau bacalaureatul. Examenul l-am luat si nu vreau sa trec prin alt stres.A trecut cineva prin aceasta situatie? a-ti reusit sa primiti diplomele inainte de bacalaureat?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cel mai bine te interesezi la cei care au organizat examenul, sa nu cumva sa-ti fi trimis deja diploma si sa nu fi ajuns sau poate iti dau o adeverinta ceva pina elibereaza diploma sa poti obtine echivalarea.

| Dana211 a răspuns:

Nu inteleg ce legatura are bacalaureatul cu Cambridge-ul. Daca te referi ca trebuie sa dai competenta aia atunci nu vad unde e stresul ca ala e cel mai jenant examen posibil si cel mai usor (mai ales pentru tine va fi floare la ureche din moment ce ai luat Cambridge-ul).Si in general se anunta la ei pe site cand se dau diplomele (in maxim o luna sau doua de la primirea rezultatelor)