| Anca6991 a întrebat:

Stiti cumva daca e vreo diferenta intre un absolvent de liceu cu bacalaureatul luat si unul care nu a reusit sa ia examenul, in ceea ce priveste ajutorul de somaj(adica banii pe care ii primesc)?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o diferenta, ambii primesc cate 250 lei lunar, pe o perioada maxima de 6 luni, daca nu urmeaza studii sau nu izbutesc sa se angajeze.

| Anca6991 explică (pentru Ioandelasal):

Asa intelesesem si eu, dar totodata nu intelegeam de ce se cer in mod expres diplomele de bac.Am mai avut o intrebare pe subiectul asta si tin sa spun ca am primit informatii putin eronate, nu stiu daca la mine in judet e altfel dar eu pe 29 septembrie am bagat dosarul pentru somaj fiind ultima zi in care se putea face asta...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este nici o diferenţă, au aceleaşi drepturi :D

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-de-liceu/

Toate cele bune!

| Anca6991 explică (pentru bursuc001):

Asa intelesesem si eu dar nu eram sigura. Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru Anca6991):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!