| MeeLy a întrebat:

Vreau sa fac 9 facultate pe baza la ceea ce am învățat la liceu. Sunt filo.
Deci. Resurse umane, administrație publica, management, drept? Care mai sunt? Sa îmi zică și mie cineva va rog.
Vreau sa știu MESERIILE pe care le pot avea. Și unde este mai bine, un salariu mai bun, care meserie e mai căutată.
Va mulțumesc mult❣️

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

"Bună TPU. Vreau sa fac 9 facultate pe baza la ceea ce am învățat la liceu. Sunt filo."

la intrebarea ta raspunsul este ori "TURN THE POWER ON" (baga niste lichid in taratele dintre urechi) ori... NIMIC, ESTI PREA DUS(A)

CE BALARII inseamna "Vreau sa fac 9 facultate"?!?
vrei sa faci 9 (NOUA) facultati sau CE?!?

| Adry05 a răspuns (pentru JicaContra):

Wow a apăsat 9 în loc de o, hai s-o ardem pe rug...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drept, armata, politie. In inginerie nu ai sanse.

| InvatamProgramare a răspuns:

Drept mi se pare ca este mai ok pe latura filo, dar vei acea muuuult de citit si de inteles si interpretat legislatie. Aici cel mai probabil vei ajunge avocat sau cu noroc, notar.
Pe management, poti sa termini 9 facultati ca la primul job tot secretara o sa fii. De aici poti creste sau sa ramai mereu secretara. Daca cresti va fi bine, daca nu, nu prea.
Pe resurse umane a fost cerere in ultimii ani pentru ca cererea de joburi a fost mai mare decat oferta. Iar in recrutarea IT se plateste chiar bine, doar ca putini ajung sa faca HR in IT.
AP nu stiu, ma gandesc ca e cu statul.

| MeeLy explică (pentru InvatamProgramare):

Iar la resurse umane ce se face? Ce joburi poți avea? Cum se plătește? În caz ca știi

| MeeLy explică:

O facultate ** happy
Scuze de greșeală. laughing)
Dar cred ca se înțelegea ca este "o"?

| InvatamProgramare a răspuns (pentru MeeLy):

Se intelegea doar ca unii vor sa para mai drepti decat dreptii. happy