| bragaionela a întrebat:

Buna TPU vreau sa pun o intrebare vreau sa intru in politia sanitara ce profil trebuie sa aleg si ce facultate trebuie sa aleg sunt deja in clasa 7 vreau neaparat raspunsuri orice raspuns de al vostru ma va ajuta o sa dau si funda raspunsului care ma va ajuta cel mai mult va rog frumos

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Momentan esti abia in clasa a 7 ea, pana vei da la facultate mai este destul timp, intîi urmeaza un liceu după terminarea clasei a opta, si abia după ce termini cei 4 ani de liceu te vei gîndi ce facultate faci, sigur in cei 4 ani de liceu o sa ai timp sa te hotarasti ce profesie si meserie i ti vei alege in viață, dar momentan trebuie sa termini liceul sa ai o diplomă de bacalaureat de 12 clase, si după ce ai luat diploma te decizi daca faci sau nu alti 4 sau mai multi ani de facultate, deci pină atunci succes sa reusesti sa termini cu bine clasa a 7 ea, si mai vezi tu. De unde esti? Ce varsta ai? Tu esti in poză? Multumesc.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va trebui sa urmezi o specializare in domeniu sanitar/medical.
Poti sa urmezi liceu/postliceal sanitar si/sau facultate de medicina.

| bragaionela explică (pentru Bula):

Multumesc dar eu nu vreau sa fac un liceu posliceal sau cum ai zis eu vreau sa fac un liceu bun ca sa ma duc la o facultate din Bucuresti sau din belgia

Bula
| Bula a răspuns (pentru bragaionela):

Am zis si/sau.
Poti face doar facultatea de medicina.

| bragaionela explică (pentru Bula):

Am inteles dar trebuie sa ma gandesc bine dar ce salariu este poti sa imi raspunzi te rog?

| bragaionela explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt eu in poza poza e luata dupa net am 14 ani

| bragaionela explică (pentru Bula):

Medicina nu are nicio legatura cu ce vreau eu sa fac politia sanitara da iti trebuie si medicina dar eu vreau sa devin consilier pentru asigurarea alimentelor deci mersi oricum

Bula
| Bula a răspuns (pentru bragaionela):

In acest caz cel mai indicat este sa mergi la liceu /facultate de BIOLOGIE.
Acolo se invata microbiologia si chimia organica, necesare in laboratoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda

| bragaionela explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ai pentru ce!