| Pinguin15 a întrebat:

As dori sa stiu daca un tatuaj foarte mic pe ceafa(la spate foarte aproape de par) mi-ar afecta cumva cariera sau daca ma poate impiedica sa ma angajez undeva. Mentionez ca este ceva foarte mic si ca am parul lung si foarte rar il strang in coada. Nu vreau sa ma angajez la politie sau alte joburi de genu`.

Răspuns Câştigător
| Madalichka a răspuns:

Eu am purtat parul lung toata viata si nu am avut vreodata probleme. In plus, unii oameni au chiar cicatrici cu care traiesc toata viata la ceafa prin acelasi mod, cu parul lasat.
Atata timp cat nu e nimic obscen sau defaimator, eu zic ca il poti face. Mai ales daca spui ca nu vrei un job care nu permite astfel de lucruri. (desi pe la unele firme simandicoase se vor astepta probabil sa iti faci cocuri, dar si camasa plus taior, care acopera o buna parte din ceafa)
(Totusi, sa te gandesti foarte bine inainte sa il faci, pentru ca stii ca e pe viata si ca se scoate foarte greu.)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și nu poți să-l faci undeva unde este mereu acoperit de haine?
La ceafă?
Toată viața ai să porți părul lung? Nu cred!
Pa, pa.

| SkyFly a răspuns:

Salut! Parerea mea e ca trebuie sa te mai gandesti inainte de a lua o decizie. Nu stiu ce varsta ai insa poate fi o dorinta de moment iar dupa ce il vei avea iti vei da seama ca nu este exact ce ai vrut si ca era mai bine fara. Cu siguranta te poate afecta intr-o viitoare cariera si nu numai. Poate vei avea un job in care trebuie sa fi mereu imbracata elegant, poate nu vei avea mereu parul lung si poate vor exista momente in care trebuie sa iti prinzi parul. Exista si metode prin care il poti inlatura insa de ce sa recurgi la asa ceva daca te poti gandi de doua ori inainte de a-l avea, gandeste-te ca la un moment dat vei avea o alta varsta si e usor de dedus cum se vor uita ceilalti la tine avand un tatuaj pe ceafa. Sper ca te-am ajutat in vreun fel happy.

| maria11579 a răspuns:

Sunt perfect de acord cu SkyFly. Gandeste-te de 2 ori cel putin inainte de a lua o decizie atat de importanta care iti poate influenta si afecta cariera! Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate traim intr-o tara unde daca ai un tatuaj lumea te priveste de parca ai gandi cu el si nu cu capul.

| bnad a răspuns:

Daca nu iti faci unu tatuaj la vedere nu are cu ce sa iti afecteze cariera. Ca daca te duci la un interviu pentru un job nu o sa te dezbrace aia sa vada daca ai tatuaje. Important e sa nu fie la vedere.