| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a întrebat:

happy
Ce parere aveti [ ma refer la cei din Focsani, sau care invata deja acolo la licee ]
Care e ste cel mai bun? [Unirea? thinking sau...]
Multumesc anticipat. :*

5 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Economic :)aici inveti mult mai multe lucruri folositoare decat la alt liceu, profilele sunt interesante :comert, turism, administratie publica, contabilitate...aici stii ca inveti carte... daca vrei sa ajungi ceva in domeniul economic vino aici;)
uite site-ul liceului:
http://www.colegiul-economic.home.ro/prima_pagina.htm

| OvITpU a răspuns:

Salut.
Liceul cel mai bun din Vrancea este colegiul national unirea focsani cu o medie de 9, 25

O zi buna.

| Ingridd22 a răspuns:

Cuza...profesorii sunt foarte buni!

| coconut_2092 a răspuns:

Asa cum bine se stie cele mai bune licee din Focsani sunt Unirea si Cuza. Eu am facut liceul la Unirea, si clasele 5-8 la Cuza. Asa ca iti vorbesc din experienta proprie.
Sunt 2 licee pentru copiii de bani gata. Carte n-ai sa inveti prea multa. Nu se va chinui nici un profesor sa faca ceva bun. Eu in liceu de exemplu, n-am facut aproape deloc chimie si informatica. Desi eram la mate-info. E o bataie de joc generala. Am reusit sa iau nota buna la bac si sa intru la facultate (politehnica) facand pregatire cu niste profesori de la liceul nr 1. Asa ca daca nu tii la eticheta si nu vrei neaparat sa te lauzi ca esti la Cuza sau Unirea, iti recomand cu cea mai mare caldura liceul 1. Altfel, vei simti cum ti se irosesc 4 ani din viata. Bine, asta in cazul in care nu esti si tu o pitzi cu parinti bogati si vrei sa faci liceul fara sa deschizi o carte.

| Done_Diana_Corina_1997 a răspuns (pentru coconut_2092):

Pentru ca tu ai fost tratat asa nu trebuie sa generalizezi. Si eu sunt la Colegiul National Unirea si cu toate ca unii profesori nu au ce cauta aici majoritatea sunt demni de a purta mandria liceului si a unor generatii bune de copii. Spune-mi te rog cate olimpiade au fost castigate sau au avut un premiu bun liceul 1 pe langa Colegiul Unirea? Asa ca gura mica si mai invata din cand in cand munca altora.