| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Vreau să candidez pentru un post de secretar la o școală gimnazială, cine a trecut prin asta sau stie ceva informație, îmi poate spune cum se desfășoară concursul? Din ce trebuie să mă pregătesc la proba scrisă și practică? Mulțumesc mult pentru orice răspuns, mă ajută mult

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bibliografia o DĂ școală. Decizia o dă directorul. Acționează in ambele direcții

succes

| gabicoo a răspuns:

Dacă nu ești rudă/prieten de familie cu directorul și/sau primarul și nu cotizezi nu ai nici o șansă!
Posturile de personal didadactic auxiliar și cel de personal nedidactic sunt lăsate la mâna celor care au decizia pe plan local: director+primar și aici își impun oamenii lor!
Nu vreau să te descurajez dar asta e crunta realitate a învățământului românesc! Lucrez în învățământ și știu ce spun!
sad

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru gabicoo):

Trista realitate sad mulțumesc pentru răspuns