| ANNMaria1308ANN a întrebat:

Urgent! Are cineva raspunsurile la cartea teste grila la limba engleza? As dori sa ma verific. Lucrez pentru admitere.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum vrei sa inveti engleza cu grile? Nici la permisul auto nu m-am bazat pe grile ci am pus mana pe care in mod serios. Am gresit o singura intrebare. Invat engleza din gradinita, engleza se invata temeinic si nu cautand niste raspunsuri la grile. La facultate se face un nivel ceva mai avansat al limbii dar pana acolo trebuie sa ai un nivel general de C1. Daca ai invatat serios pana acum nu vad de ce ti-ai face probleme.

| ANNMaria1308ANN explică (pentru anonim_4396):

Doresc sa ma verific dupa ce lucrez nu sa invat pe baza raspunsurilor...
Eu nu am facut engleza in generala si liceu. Venea prof si statea si vorbea in clasa.
Nu mai judeca daca nu stii povestea

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANNMaria1308ANN):

Nu am judecat cat am incercat sa-ti explic ca o limba nu se invata din grile. Dupa cum ai patit tu cu engleza asa am patit eu cu franceza, de aceea acum am doar un nivel de baza la franceza, A2. Nu isi dadea interesul sa ne invete ceva. Nici pe noi nu ne-a tras sufletul sa invatam mai mult.
O limba iti ia ani buni sa o manuiesti. Aveam o profa de engleza in liceu care ne povestea cum pe vremea ei nu erau grile, calculatoare si internet. Scria tot ce apuca de pe tabla cu creionul si ce mai apuca de prin carti. Nici carti nu erau atatea ca acum. Pentru aia a invatat limba. Si-a luat toate gradele si preda la liceu. E una dintre cele mai respectate profesoare de engleza din judet, se stie ca pune accent pe invatatura.
Mai aveam o profa de latina care a dus elevi la olimpiade nationale si internationale. A terminat cu nota 10 si ea. Nu vinea cu grile.
Invata si din grile dar nu stiu cat de ajuta. Iti spun sincer

| ANNMaria1308ANN explică (pentru anonim_4396):

Nu invat din grile. Am teoria pe care o invat, lucrez din Round up si acestea le fac in plus de ce invat la meditatie. Doar ca aveam nevoie de a ma corecta dupa ce le rezolv