| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să-mi spuneți la ce facultate nu se dau examene la matematică și sunt bune, adică găsesc loc de muncă după ce termin?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In armata doar.
In rest, nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, dupa terminarea ei. Doar ingrosi randurile somajului, pana apare un post nou, unde sunteti cateva sute de candidati, care concurati si intra ala cu... pile.

| SandraEve a răspuns (pentru Violleta2022):

În armata, unde? La Academia Tehnică Militară se da, la Academia Forțelor Aeriene se da.

| Valentina675 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, știu că după ce termini, de exemplu Facultate la Drept, trebuie să ai pile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valentina675):

Nu baiete, nu-i vorba de pile, ci de concurs serios de admitere, interviuri, ca sa pot prinde un job. Din 5000 de studenti care ies in fiecare an din facultati, doar 200-300 isi gasesc de munca, restul stau "casnici" acasa, sau merg in alte domenii sa munceasca, daca au nevoie de bani.
Cu o facultate terminata, nu prea faci mare lucru in ziua de azi, ca nu sunt atat de multe locuri de munca, cate mii de studenti, termina anual.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La filologie. Alege o limbă străină exotică, de exemplu japoneza.
Învață bine și vei găsi loc de muncă.

| 90210 a răspuns:

Nu exista facultate care sa-ti asigur un loc de munca. Incearca Academia de politie.