| Geoツ a întrebat:

In conditiile in care am terminat liceul la un profil umanist, adica nu stiu nimic legat de matematica, fizica, chimie sau biologie, unde mi-ati recomanda sa merg la facultate, astfel incat dupa ce o termin sa imi si gasesc un loc de munca? Sa fie undeva in Iasi... Voi la ce facultate sunteti si cum e?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tara-i plina de jurnalisti, psihologi si avocati care nu profeseaza ceea ce au invatat. Nu mai exista facultate care sa-ti asigure un loc de munca. Ne-ai spus materiile la care nu esti buna, dar asteptam sa ne spui si... unde esti buna!

| Xpressurself a răspuns:

Orce tine de invatat, teorie samd. orice tine de analiza, lectura, memorare de informatii. Biologie, psihologie, limbi starine, drept, istorie, geografie si sunt atat de multe pe care poti sa le faci.

| Ruxandra15 a răspuns:

Litere. Devii profesor stiu salariul e mic dar gandeste-te ca faci meditatii cu 50 de lei 2 ore de 3 ori pe zi deja sunt 150. 150 de 5 ori pe saptamana 750 de lei. Dar pe o luna? 6000. Nu suna bine. Tara e plina de avocati, si dupa 15 ani devii un avocat respectat. As fi zis psihologie, insa e faina la inceput dupa 5 ani de ascultat numai oameni cu probleme vei ajunge sa umblii cu antinevralgic dupa tine

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Daca nu te descurci cu matematica...alege ceva gen Drept sau Menagement sau Psihologie. Psihologia cred ca ar fi cea mai buna varianta.