| MyPetMisha a întrebat:

Buna! Va rog sa nu ma criticati, am venit aici doar pentru ca am nevoie de niste sfaturi.
Anul trecut, am fost anul 1la facultatea de Limbi Straine, la inceput la franceza-germana (politica facultatii sustine ca lb a 2a va fi luata de la 0). Eu nu stiam germana, vroiam sa o invat, dar profii vorbeau deja in germana, treceau foarte repede prin materie, si am ajuns sa ma transfer la engleza. Am avut si 2 restante la franceza, plus cele de la engleza de pe primul semestru...am dat restantele, si vreau sa zic ca nici pana in ziua de azi nu stiu notele, le-am cautat pe la secretariat, am sunat la secretariat, am vorbit cu alea, si am primit acelasi raspuns "nu stim, doar cele afisate" si de curand am aflat ca am fost exmatriculata aveam 28 de credite si mie imi trebuiau 30 Da, am si eu partea mea de vina, insa, daca secretariatul ar fi afisat mai repede lista, as fi reusit sa ma reinmatriculez. Eu vrea sa incerc la anul din nou, anul acesta liber chiar sa ma angajez pe undeva, dar problema mea este cum sa le spun asta parintilor mei; imi este frica... aveti vreo sugestie? si va rog din nou, nu ma criticati sad multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Andrutzza31 a răspuns:

Relaxeaza-te,pregateste-te inainte de eventualele reactii pe care le-ar putea avea parintii tai la aflarea vestei, apoi ia-ti inima in dinti si spune-le, odata si odata tot vor trebui sa afle. Explica-le exact cum au stat treburile si nu iti face griji, sunt parintii tai si te vor intelege.Te pup si iti urez mai mult succes anul viitor.