| Elena35362 a întrebat:

Buna "visul meu " este sa fac make up, poate sa devin make-up artist in televiziune. Sunt clasa a 12-a, vreau sa fac un curs de make-up, dar si o facultate.stiti ce facultate as putea urma ca sa ma ajute si in cariera de make-up, sa se lege oarecum?
Multumesc :* FUNDA happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
urmeaza ce facultate vrei dar, trebuie sa ai ambitie sa o si, termini poftim si un playlist cu mai multe facultati, pentru a te putea decida mai usor, poftim : https://www.youtube.com/......tps?/watch
O zi buna.

| darkangel90 a răspuns:

Frumos vis.
Fa cursuri de make-up dar si scoala de make-up profesional asta te va ajuta sa ajungi mai sus.
Si ca sa ajungi la nivel profesional, trebuie sa ai si experienta sa stii sa combini culorile etc.

Si facultate poti face orice, dar nici una nu se leaga.

| Dreamzzz009 a răspuns:

Buna! Apreciez ca nu sunt singura cu o pasiune pentru makeup si care vrea sa ajunga departe...eu in schimb sunt mult mai mica decat tine, deci mai am timp de gandire... daca vrei poti sa faci cursuri de makeup-artist si sa incepi sa faci in timpul liber machiaje la comanda pentru prietene/rude cand se duc la evenimente pentru a exersa... daca iti doresti sa pastrezi asta ca pe un hobby si nu vrei sa iti faci o cariera, poti face orice facultate vrei dar daca vrei sa faci o cariera din asta poti face facultatea de arte ca sa iti dezvolti creativitateahappy
Sper ca te-am ajutat si iti urez succes!happy :*