| MihaelaSiEu a întrebat:

Buna!
Voi ce ati alege intre facultatea de studii europene in limba germana (Babes-Bolyai din Cluj / Universitatea de Vest Timisoara), comunicare si relatii publice (Universitatea de Vest Timisoara) sau Facultatea de Litere linia engleza-germana (Craiova)? Va rog, aduceti si cateva argumente.
Mi-ar fi de mare ajutor parerea voastra sau chiar experienta voastra ori a celor apropiati voua. Multumesc!

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Du`te la Cluj.nu se compara UVT cu UBB sau cu universitatea din Craiovaoh go on

| MihaelaSiEu explică (pentru BlancaFantasma):

Esti din Cluj?hee hee Oricum cred ca acolo am sa merg. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa iti spun este faptul ca, cu limbile straine vei gasi mereu un job.

| AlexisCishere a răspuns:

Sincer,eu as opta pentru Studii Europene, ramura Rel Internationale sau Studii Americane!
Ti se ivesc multe oportunitati dupa absolvire, intr-adevar este mult de invat, pretentiile sunt cam mari dar merita tot efortul depus!
Un dezavantaj la Rel Internationale e acela ca trebuie sa dispui de multe resurse financiare..trebuie sa cumperi fel si fel de cursuri mai mult sau mai putin interesante dar din pacate sunt obligatorii!
happy