| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa urmez Facultatea de limbi moderne (engleza-franceza) si as dori sa-mi spuneti opiniile voastre cu privire la alegerea mea.
Pentru cei care studiaza deja aceasta facultate:cum vi se pare? ce meserii iti poate oferi pentru viitor? O zi placuta tuturor!

2 răspunsuri:
| Cherry a răspuns:

Asta vreau si eu, adica sa ma bazez mai ales pe romana si engleza.Dar cam ce as putea iesii de aici.

| PenséeArtistiqueღ a răspuns (pentru Cherry):

Pentru 'Cherry' : eu am studiat engleza in regim intensiv in clasele 5-8, iar apoi am ales un liceu cu profil bilingv tot engleza.Despre franceza pot spune ca este o pasiune,o limba melodioasa,foarte frumoasa. Stiu ca prima oportunitate ar fi invatamantul,adica profesor,dar sunt si alte optiuni cum ar fi : tranducator, jurnalist sau emigrarea in Franta sau Anglia unde poti castiga bani frumosi daca te implici in meseria ta.
Sper sa iei alegerea care sa te faca fericita, succes in viitor!