| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua.
As dori sa devin actrita la disney, Am 12 ani, ce ar trebui sa fac? Ce cursuri sa urmez? Mentionez ca in viitorul apropiat as vrea sa se intample acest lucru, nu cand am 20 si de ani...Va multumesc frumos (tin sa mentionez ca am un vocabular foarte bogat si sunt foarte buna la teatru si la recitari, precum si la compuneri de piese de teatru sau melodii)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepi la o scoala de actorie si iti continui studiile in SUA. La vreo 20 de ani vei primi un rol secundar in vreun film. Fetele alea de la Disney au bani si cunoscuti care le-au ajutat.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de cateva zeci de mii de dolari si sa iti convingi parintii sa se mute in SUA, ca nu mai zicem de engleza la perfectie. Nimic complicat

| Kaℓi a răspuns (pentru suntserios):

Fara sa luam in calcul ca probabil sunt deja un milion de fetite de acolo care isi doresc treaba asta, si cel putin cateva zeci de mii care sunt si pregatite si au incercat deja...

| suntserios a răspuns (pentru Kaℓi):

Astea sunt detalii, asteptam sa imi spuna ca maine se muta in SUA si pe urma continuam...

| NoFeelings a răspuns:

Am inteles,dar sa spunem ca nu as vrea sa fiu doar la disney,ci la orice alt post, sau desen, sau film? Nu ma intereseaza banii, inca nu cred casunt la nivelul acela, va intreb ce cursuri trebuie sa urmez? Ce filme sa vizionez? Cam ce sa citesc? Engleza stiu destul de bine big grin

| suntserios a răspuns (pentru NoFeelings):

Raspunsul e acelasi, te muti in SUA si te bati cu restul milioanelor de copii care vor acelasi lucru.

Sau faci reclame in Romania la detergenti

| NoFeelings a răspuns:

AM INTELES, ALTCEVA INAFARA DE BANI SI NOROC CE IMI MAI TREBUIE?

| NoFeelings a răspuns:

Cati ani ai, Dary, si cum iti permiti sa vorbesti asa? Sa sti ca engleza o vorbesc 88 la suta fluent, chiar si gramatical, si banii nu sunt o problema.Parintii mei deja stiu despre asta, si ei mi-au spus sa pun aceasta intrebare. Daca mi-as vinde mobila din camera, nu vreau sa ma laud, dar as obtine bilete pentru mine si familia mea la clasa 1, suntem 5 persoane.
Tu cati ani ai,de vorbesti asa? Nu o las mai usor,deoarece stiu ca pot.
Ce sa fac? Sa ma joc cu o papusa ca cei de varsta mea,si sa ma uit la minnie si mikey? Mai scuteste-ma, draguta.Da, stiu ca voi ajunge departe, pentru ca pot si pentru ca vreau tongue
Scuze ca eu nu imi limitez visele la pantofar, ca tine.
Acesta este adevarul nu vreau sa te suparwinking

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai in Romania nu poti sa dai probe, probabil sunt sute de alti copii care isi doresc si nu poti sa-ti convingi parintii sa te mute in SUA pentru un capriciu de al tau. Engleza macar o sti? DAR SA O STI FOARTE BINE! Nu iti dau sperante! Cand o sa auda asta parintii tai o sa te bage cu capul in pereti ca sa te trezesti la realitate.Si daca ai ajunge (un fapt aproape imposibil) ce ai face? Cui i-ai da banii primiti? Crezi c-o sa ajungi o "vedeta"? Daca da, cum o sa mai iesi din casa fara sa te pozeze lumea? Lasa prostia asta ca o sa trebuiasca sa iti convingi parintii.Mai bine ai face ce fac toti copiii de varsta ta.Si mai usor cu Disney.Ti-am dat un sfat, nu te supara pe mine dar ASTA-I ADEVARUL!