| dany248y a întrebat:

Imi place foarte mult geografia si in viitorul apropiat as vrea sa devin profesor(de geografie), ce liceu ar trebui sa urmez si ce profil?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca pentru tine viitorul apropiat inseamna peste min. 7-8 ani, atunci poti face un liceu cu profil uman, iar dupa ce vei lua bacul, poti urma Facultatea de Geografie.

| CartoonN a răspuns:

Nu stiu cat conteaza liceul daca are profilul uman e in regula.La uman...filologie sau stiinte sociale.

| RealAnimeLife a răspuns:

Sa cauti un liceu pedagogic. Daca esti din București știam ca Elena cuza e, sau poate ma insel.Profil pedagogic anyway.

| tamarabelieber a răspuns:

Profil de filologie cred