| Andrei4k33 a întrebat:

As dori si eu sa adresez două întrebări in legatura cu academia de poliție. As vrea sa știu ce înseamnă mai exact facultatea de stiinte administrative și juridice. Adică cu ce se ocupa si ce post as avea in politie după terminarea ei. Sincer nu ma prea pricep si as vrea să știu cam cu ce se ocupa specializările din poliție. Am auzit ceva și de OSP si nici acolo nu știu cam despre ce e vorba. Eu sunt curios ce ieși după ce termini specializarea respectivă. Mulțumesc mult

2 răspunsuri:
| Username272 a răspuns:

O să fie foarte multă bătaie de cap dacă vrei să ajungi polițist trebuie să înveți mult și să fii foarte deștept

| Andrei4k33 explică (pentru Username272):

Pai eu stiu chestia asta si de asta vreau sa ma interesez cat mai repede. Eu intru clasă a 10 a dar vreau sa ma apuc treptat sa ma pregătesc dar am nevoie sa stiu materia exactă din care se dă examenul