| Calinm22 a întrebat:

Bună ziua, azi am găsit un anunț de la Digi in care angajează agenți de vânzări pe teren, am sunat la numărul de pe anunț și am stabilit să ne întâlnim marți. Dar problema e că nu știu cum ar trebui să mă îmbrac pentru că eu de obicei nu mă imbrac la cămașă mai ales că nu am mai lucrat in domeniul vanzarilor

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa te imbraci elegant, camasa cravata pantaloni de stofa, nu blugi si tricou, camasa alba cu mineca scurta, totusi mergi la interviu nu mergi la piață.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia un tricou elegant, daca nu te simti bine in camasa.
Agentii de vanzari de la Digi, Telekom si Vodafone cu care m-am intalnit eu, ziceai ca abia au scapat de la scoala, si au avut sport in ziua aia.
Cel putin de la Vodafone, aveau niste caciuli cu logo-ul lor, dar un design de iesit la sprit, fara nici o legatura cu office.

| Calinm22 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai asta e și chestia, eu nu as putea sa iau o cămașă pentru că nu mă simt confortabil in ea mai ales că sunt la inceput da drum cu cariera și cu viața, la 19 ani inca mai am de muncit sa ajung să mă simt bine într-o cămașă

| darrio2007 a răspuns (pentru Calinm22):

Va trebui sa depui un efort ca sa suporti camasa.