| lhc a întrebat:

Buna ziua.
Cand trebuie sa primesti ultimul salariu daca esti concediat in Germania? Eu am fost concediat acum o luna si 3 saptamani, si n-am primit banii. Mai pot lua masuri legale? Multumesc.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ultimul salar vei primi pana la 31 septembrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Patronul unde erai angajat este neamț sau român? Ce servici aveai acolo ce lucrai? Sti limba Germana? Fara sa stii bine germana ce masuri legale vrei sa i ei, daca de exemplu lucrai la negru fara forme legale vei lua amenda si tu si angajatorul, ca sa il dai in judecata pe patron presupune sa cunosti limba germana sa i ti i ei avocat ca daca nu sti limba mai platesti si translator ca sa intelegi ce spun ăia si ei pe tine sa te inteleaga ne vorbind limba lor o sa i ti fie greu.