| RobertPasca a întrebat:

Bună ziua, dacă vreau sa ma angajez ca ajutor de Ospătar, ce analize trebuie sa fac? Si cât ma va costa total, știu ca patronul ar trebui sa plătească analizele acestea, dar doar vreau sa știu. Pana acum am fisa medicala care atesta ca nu am boli și ca is apt de munca. Btw am 17 ani, am mai lucrat vara trecuta

Răspuns Câştigător
| 70gabriela70 a răspuns:

In domeniul alimentatiei stiu ca se cer analizele de coprocultura. Nu stiu exact cat costă. Le am mai facut cand eram in liceu dar ne faceau reducere si plateam vreo 20 si ceva de lei

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii zic ca tu le platesti daca nu e serios nu iti da bani de analize. La interviu iti zice sau pe telefon daca ai mai lucrat la el

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este obligatoriu ca patronul sa plateasca aceste teste, unori o face ca vrea el, dar in majoritatea cazurilor, sunt analizele tale si responsabilitatea ta.
Mergi la un centru medical de langa casa ta si intreaba acolo, pentru ca preturile difera, de la un centru medical la altul.

| Smile27 a răspuns:

Nu toti angajatorii iti cer aceste acte. Iti spun din experienta persoanala.
Cel mai bine e să vorbești cu managerul?