| MariaIuliana28 a întrebat:

Bună ziua, deci, sunt o fata de 16 sunt eleva in clasa a 9a și sincer nu știu ce meserie sa urmez(știu că mai este dar eu mai bine sa știu din timp ce vreau sa fac cu viața mea)
Sunt o persoana independenta,mă pot descurca și singura,și un gând ar fi,cum as putea deveni milionară,ce trebuie sa fac,știu că suna puțin absurd dar într-un fel îmi doresc să am propria mea afacere sa am bani multi și să fiu respectată de cei din jurul meu insa nu prea știu cum, puteți să-mi dați câteva sfaturi? doresc răspunsuri serioase fara glume sau chestii de genul, mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand sa faci testul asta, iar de acolo sa vezi ce oportunitati de cariera se potrivesc pentru raspunsul tau.

https://www.16personalities.com/ro

| anonim3247 a răspuns:

Milionară ajungi greu.

| anonim3247 a răspuns:

Contează enorm ca ceva de viitor să dureze și mult.

| sammie a răspuns:

Este destul de târziu să te gândești ce vrei să te faci în clasa a 10a. Alții care vor să de-a la medicină dac meditații de aproape un an.

| MihaiFundescu a răspuns:

Scoala nu te invata sa faci bani, scoala te invata sa muncesti pentru bani.
Daca vrei sa faci bani citeste carti pentru afaceri dar nu uita ce iti zic, am fost si eu ca tine, cartile de facut bani te pot baga in DEPRESIE cand vei ridica ochii din ele si vei intelege cat de putine posibilitati exista in tara asta, cei mai mari giganti ofera deja tot si iau tot, daca nu esti fata lui isus sa inventezi mersul pe apa sau peste infinit este foarte greu, sfatul meu ar fi sa te duci la liceu inveti serios si te duci la facultate pentru banci, nu contabilitate, pentru fonduri, pentru politica, si chestii de asta dar nu cumva contabilitate ca e cea mai trista si saraca din lume, sa iti cumperi cateva carti sa vezi despre ce vorbesc ca sa te pui inapoi pe drumul cel bun, adica invatat, poti trai foarte bine daca ajungi la o facultate din ce ti-am zis mai sus, daca visezi la milioane in tara lui 1% nu o sa reusesti nici una nici alta, citeste de pe acum ca sa intelegi ce zic.
Zi buna sa ai.