| Tagadan a întrebat:

As cam avea o intrebare,vreau sa ma duc in armata si nu stiu ce studii sa urmez. Vreau sa devin pilot pentru avioane de elita in SUA. Imi doresc mult sa devin ceea ce mi-am propus, va rog sa dati raspunsuri serioase.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Deocamdata, concentraza-te pe studiul matematicii, fizicii si informaticii. Visul de a fi pilot militar in SUA se poate realiza numai daca esti cetatean al acestui stat.

| corolav a răspuns:

Nu poți deveni militar american dacă nu ești cetățean american.
Și, peste toate, pentru a fi pilot pe acele supersonice cu mach 4, trebuie să treci niște teste medicale de o duritate extremă.
În România, pentru a fi un simplu militar e suficient să ai liceul.
Pentru a fi ofițer trebuie să faci Academia Militară.
Oricum, în ambele ipostaze, și la noi, testele medicale sunt foarte serioase.

| UPCTest a răspuns:

Ce varsta ai, inaltimea si greutatea, dupa iti spun raspunsul.

| Tagadan explică (pentru UPCTest):

16 ani, 175 cm, 78 kg (practic culturism)

| anon2000 a răspuns:

Trebuie sa urmezi in primul rand un liceu militar si dupa academia militara. Licee miitare sunt a alba-Iulia, campulung moldovenesc si Suceava. Pentru admitere la unul dintre aceste licee sunt niste probe sportive, psihologice si test grila matematica si romana. Nu cred ca poti intra la academie fara liceu militar. Sper ca ti-am fost de ajutor