| pebbles47 a întrebat:

Eu voi incepe in toamna facultatea de farmacie in Bucuresti. Stie cineva daca imi pot gasi un loc de munca intr-o farmacie din timpul facultatii, ca asistenta? Daca da, din ce an?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Eventual poate din anul 3, pentru ca exista facultate si de asistenti de farmacie, care dureaza 3 ani. potiincerca insa mai devreme operator calculator, ori baga medicamentele in calculator, cand primesc marfa, ori le bifeaza la vanzare cat farmacista le aduce din depozit, mai ales ca acum tot sistemul de retete si de gestiune devine informatizata. felicitari pentru asa o reusita importanta cu facultatea, mult succes si putere de munca!

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Poti, dra nu din anul 1, de prin anul 3 o sa iti poti gasi, oricum o sa stai mai mult pe la scoala..deci nu o sa ai cum sa te ajgajezi in primii 2 ani

| ClaraLove a răspuns:

De ce nu te duci la medicina? Castigi mai bine dar e alegerea ta. Apropo la admitere care a fost nota de trecere?

| pebbles47 explică (pentru ClaraLove):

Se poate intra la cu taxa daca ai minim 50 puncte din 100. Anul asta cea mai mica nota cu care s-a intrat la buget a fost 77.
Nu m-am dus la medicina pentru ca nu cred ca mi s-ar potrivi meseria de medic, plus ca am inteles ca in afara ceor 6 ani de studiu mai trebuie si nu stiu cati de rezidentiat, in timp ce la farmacie pot iesi dupa 5 ani direct pe post. Cel putin asa am inteles de la cunoscuti :d