| maddy0212 a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de farmacie, ce locuri de munca iti poti gasi?

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Pai dupa ce termini facultatea de farmacie poti sa devii doctor farmacist, asistent de farmacist, specialist in fabricarea medicamentelor si a vaccinelor, Asistent de cercetare biochimist, Asistent de cercetare biolog, Medic farmacist in cercetare si cam atat...
Pentru ultimele meserii, iti trebuie un curs de lunga durata (2-3 ani) pentru calificare.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Loc de munca corespunzator profesiei, respectiv farmacista. Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Termin-o numai, caci locuri de munca sunt si aici, in Ro, si mai catre vest de Ro! --- chiar f. bine platite!

| mgtow a răspuns:

Farmaceutic in farmacii sau poti lucra in fabrica de produse farmaceutice, stai la banda si aranjezi cutiile de pastile sau la ce te pune pe acolo. Si profesorii tai te pot indruma si iti pot spune unde poti sa mergi. Noroc.

| IoanaTempah a răspuns:

Buna Maddy happy

Asistent de farmacie, farmacist happy

bye bye happy

| Udarr a răspuns:

În farmacie îşi desfăşoară activitatea, pe baza autorizaţiei de liberă practică, personalul de specialitate compus din:
- farmacişti;
- farmacişti specialişti;
- farmacişti primari;
- farmacişti rezidenţi;
- doctori farmacişti;
- asistenţi de farmacie;
- asistenţi principali de farmacie.
Farmacia este condusă de farmacistul-şef care desemnează şi un înlocuitor al său pe perioadele absenţei sale din farmacie.
Farmaciştii rezidenţi sau studenţi în farmacie şi asistenţii de farmacie aflaţi în stagiu de practică pot desfăşura activitate în farmacie sub îndrumarea farmaciştilor specialişti sau primari.
În afara personalului de specialitate în farmacie pot lucra următoarele categorii de personal:
- contabili;
- programatori, casieri;
- îngrijitori etc.
Încadrarea cu farmacişti şi asistenţi de farmacie se face astfel încât să se asigure funcţionarea corespunzătoare a farmaciei pe durata programului declarat şi corelat cu volumul de activitate.
Personalul de specialitate va fi angajat pe bază de contract de muncă, înregistrat la camera de muncă, sau de alte forme de angajare prevăzute de lege.
sper ca te-am ajutat XOXO

| KawaiiBonsai a răspuns:

Paii...farmacist/a.sau medic depinde de ce ai invatathappy
succes:*:*

| Kta_1500 a răspuns:

Farmacista daca faci facultatea de farmacie sigur... funda:dhappykiss