| Radu059 a întrebat:

Buna ziua! Imi doresc o cariera in IT, dar vreau sa stiu daca trebuie neaparat o facultate si daca da trebuie una specializata sau imi trebuie doar o diploma de orice facultate? Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu trebuie neapărat o facultate. Dar asta presupune că ești capabil să înveți de unul singur și să o faci corect și bine.

Facultatea, bineînțeles una de profil că altfel nu are niciun rost, îți dă niste direcții pe care să înveți programarea corect.

1 răspuns:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu-ti trebuie neaparat facultate. Desigur, in anumite conditii facultatea de poate ajuta cu scutirea de taxe, dar ca sa ajungi in IT nu este nevoie de facultate.