| hatzul a întrebat:

Imi puteti da un sfat cu o facultate la care as putea sa ma duc? Ma intereseaza sa fie un profil dintr-o facultate care este cautat la momentul actual, sa nu-l fac degeaba. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Salut!
Ai o larga varietate. Conteaza ce iti place tie!
Domeniile cautate(dupa opinia mea) : medicina, tot ce tine de IT, ingineria( IT, medical, mecanica, electromecanica, constructii, agronomie, geodezie, auto, instalatii etc.) limbi straine, arhitectura, academiile Mai/Mapn.
Astea sunt din cele ce mi'au venit acum. Poti cauta pe piata muncii sa vezi ce se cauta si ce nu, ce salarii sunt, ce presupune locul x de munca, etc...
Succes!

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da' tu ce stii sa faci?

| hatzul explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

M-ar interesa ceva pe specialist vânzări

| AndraLavi a răspuns:

Depinde de placerile si de capacitatile tale. Nu te poti duce la medicina daca nu vei fi in stare sa faci fata presiunii. Sunt multe domenii cautate, unul ti l-am spus deja, altul ar fi pe finante-banci, IT, etc. Chiar si limbile straine sunt cautate. Totul tine doar de ce te atrage mai mult.