| Sadop a întrebat:

O femeie care a terminat Facultatea de Teologie ce meserie poate urma? Înafara de profesoară de religie.
Mulţumesc! Fundă!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Diavolcata a răspuns:

Nu cred ca e altceva in afara de religie.

| lSummerl a răspuns:

Din pacate nu este alta meserie pentru cineva care a terminat facultatea de teologie

| marianvranceanul1 a răspuns:

Calugarita.

| raducu1205 a răspuns:

Uite:
Ca preoți, reprezentanți ai bisericii ortodoxe, specialiști în domenii precum: Teologie Ortodoxă Pastorală, Teologie Ortodoxă Didactică, Teologie Ortodoxă Socială, Artă Sacră.
Cei mai buni absolvenți pot ocupa prin concurs posturi de preparator sau asistent în învățămîntul superior.
Absolvenții specializării Teologie Ortodoxă Pastorală pot fi hirotoniți ca preoți pentru parohii sau pentru capele (în spitale, azile, unități militare, penitenciare) sau se pot axa pe cercetare.
Absolvenții specializării de Teologie Ortodoxă Didactică se pot titulariza ca profesori de religie în învățămîntul preuniversitar.
Absolvenții specializării Teologie Socială pot profesa ca asistenți sociali pe lîngă parohii, protopopiate și centre eparhiale, azile, fundații, centre de ocrotire a minorilor etc., aflate sub patronajul Bisericii și al unor diverse asociații.
Absolvenții specializării Teologie Artă Sacră pot deveni pictori bisericești, restauratori, de biserici sau de pictură bisericească.
Sper ca te-am ajutat. Pa! Pa!

| ovidiu13b a răspuns:

Cel mai bine e sa fac(i/a) inca o facultate happy Ca doar cu teologie, profesor de religie ajung(i/e).