| Becheanu_Adriana_2000 a întrebat:

Buna ziua stie cineva ceva de lucru la domiciliu?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai o bucatarie cu potential, si stii sa gatesti, poti face mancare la comanda. Merge bine, mai ales partea de prajituri - torturi. Trebuie ceva investitie.
Sunt multe care fac unghii acasa.
O meserie foarte veche, usor de facut acasa, este croitoria.
Alta meserie foarte usor de practicat acasa, sa tii contabilitatea diferitor firme. Si asta e 'prestata' la domiciliu, de mult.
Daca nu te descurci cu nici una din astea, nu-ti mai ramane decat videochatul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Serios? Si ce te impiedica sa iti faci un SRL si sa te angajezi singur(a), apoi sa faci telemarketing, virtual assistance, programare, grafica, web design, editare si multe altele de la domiciliu?

| Clorox a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La ce proști se află în marea majoritate a României, mă îndoiesc...
Plus că alea nu le poți face singur, ai nevoie de ajutor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Clorox):

De ce nu le-ai putea face singur? Inveti frumos singurel tot ce trebuie, ca net ai din belsug. La infiintat firma si alte porcarii birocratice exista firme specializate cu asta si nu e un capat de tara costul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca ai fii citit atnet mesajul fete care a pus intrebarea, ai fii sesizat ca spune, ca-si doreste ceva LA DOMICILIU, nu online, nu pe internet!
Probabil pentru ca nu are cunostinte de nici un fel, in telemarketing, programare sau alte operatiuni in fata PC-ului.
Nu toti sunt experti in asa ceva, iar cei care afirma ca se pricep, nu au de fapt habar sa lucreze cu programe sau sa faca ceva corect.
Intamplarea face sa lucrez foarte mult cu programatori adevarati de pe freelancer.co si upwork, dar inainte, am gasit destui smecheri care se credeau mari programatori si web designeri, doar pentru ca prietenul de scara, i-a spus ca-i bun.
Deci, 90% din cei care se dau exerti IT/programare/ software samd pe forumuri, sunt de fapt niste dume,

Pe viitor, incearca totusi sa raspunzi persoanei care intreaba, nu altor useri!

| PainTech a răspuns:

Imi aduc aminte ca Tim Ferris avea un capitol desprea asta in cartea lui :

Pe scurt, exista multe joburi care pot fi facute de acasa daca stii sa negociezi cu sefiul, astfel incat sa para ca el iese mai in avantaj daca tu stai si muncesti de acasa.

Acum, daca asta merge si in Romania nu mai stiu.

| pisicutaadorabila a răspuns:

Pai poti fi bucatareasa, blogger, designer grafician, specialista in relatii publice, web developer sau traducator tehnic. Cauta pe net pentru mai multe sugestii.