| lily1970 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o intrebare in legatura cu "lucru la domiciliu "(lucru manual); e ceva real in toata treaba asta sau e o mare teapa?
Daca stie cineva ceva va rog sa-mi spuneti. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| unicka a răspuns:

Iti spun eu cum e, o mare teapa! la inceput iti promit multe dar dupa inscriere si multe etape de urmat trebuie sa cumperi domeniu de internet, sa iti faci propriul site pe net (care costa si ala ceva) deci, in concluzie, CAUTA ALTCEVA!

5 răspunsuri:
| piticot a răspuns:

Ciao.Nu pot sa iti spun daca este teapa sau nu pentru ca eu nu am dus lucrul la capat, dar intr-adevar sunt cateva estape.Eu am trimes un plic cu o cerere pentru confectionat plicuri(am platit cred si o suma de vreo 15 lei)am primit apoi material sa fac de proba cateva plicuri. Dupa asta le-am trimes si trebuiau sa imi aprobe ceea ce facusem si sa imi trimeata material sa fac plicuri platite.Intre timp m-am mutat de la adresa respectiva si nu mai stiu nimic.Si ca o paranteza la ceea ce a raspuns Unicka, un site nu costa nimic.Eu am propria mea pagina web si am creaato in 5 minute.La munca la domiciliu nu iti trebuie findca tu faci ceea ce ai hotarat(plicuri.margele,etc), ei iti trimet material prin colet postal iar tu expediezi ceea ce ai lucrat la fel.Nu trebuie sa te ocupi tu de vanzare. Dar totusi nu te sfatuiesc sa te inhami la asa ceva, singurul beneficiu este faptul ca lucrezi acasa atat.

| piticot a răspuns:

Dnirinel Instaleaza pe mozilla suplimentul WOT si vezi ce iti spune despre siteul recomandat de tine.Eu sunt relativ noua aici dar nu dau decat recomandari pe care eu insumi le folosesc.Cand ceva nu este bun nu il recomand.

| Blnda17 a răspuns:

Este teapa in genereal, dar daca iti doresti cu adevarat acest lucru si ai cunostintele necesare te sfatuiesc sa folosesti google adsense.Iti trebuie insa niste cunostinte de it pentru a face un site cat mai atractiv si interesant. Daca faci un site destul de bun poti cere bani pentru publicitate.La mine a mers google adsense.Am facut 120$ dar nu am timp sa imi actualizez mereu site-ul si am lasat-o balta.Mai bine te angajezi undeva.

| dnirinel a răspuns:

Teapa nu prea e acum depinde, mai mult au de castigat ce pentru care lucrezi.cand intri pe astfel de site-ri incearca sa intelegi bine ce vor. daca intelegi bine ce trebuie facut si care e profitul poti incerca. mie mi-s-a parut interesant acest site: http://www.versu.ro/Dan Irinel -10366.html

| araoil a răspuns:

"Lucru la domiciliu" poate sa fie real, dar cunosc cazuri in care a fost o mare teapa.Trebuia sa cumpere CD-uri, apoi sa astepte sa fie chemat pentru interviu si a ramas cu asteptarea.