| Ralucaaa289 a întrebat:

Bună ziua TPU! Pentru cei care lucrează la Delphi Iasi, vreau sa stiu si eu cateva informatii.
Cum este colectivul de acolo?
Ce salariu pot lua aproximativ sa-mi fac o idee?
Se fac angajări?
Firma iti ofera si transport?
Trebuie să ai experienta in domeniu? Si cum este programul acolo?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In orice colevtiv sunt și bune și rele (uscăciuni)

pe ce post vrei să iei salariul (de la muncitor... la general manager )

"Se fac angajări?" - asta trebuia să fie prima întrebare (au site, sună-i)

| Ralucaaa289 explică (pentru sierra1):

Mi se pare aiurea să sun din moment ce nu vreau sa ma angajez momentan. Am pus câteva întrebări generale, pentru cine stie sa-mi răspundă!

| sierra1 a răspuns (pentru Ralucaaa289):

Când ai vrea să te angajezi?

| Ralucaaa289 explică (pentru sierra1):

În scurt timp, însă problema este ca nu stiu la cine să apelez. Vreau câteva informații sigure, adică nu as vrea sa iau țeapă cum am pățit acum.

| sierra1 a răspuns (pentru Ralucaaa289):

țeapă iei când cineva îți promite să vei lucra pe post de director și de fapt te pune să scoți sparanghel din arătură. Stiu foarte bine ce face și cum face Delphi. La un eventual interviu trebuie să și oferi ceva: deprinderi, pregărire, aptitudini, acte

| Ralucaaa289 explică (pentru sierra1):

Păi cam așa am și pățit.Este pentru prima dată când lucrez, mi s-au promis multe. Însă motivele pentru care vreau sa plec sunt bune zic eu.Am doar 20 de ani, ma gândeam ca Delphi ar fi un loc potrivit pentru mine, fiind o persoana foarte dinamică și energică.

| sierra1 a răspuns (pentru Ralucaaa289):

Pe ce post lucrezi? Ce post urmărești?