| Denisa_Berezovschi_1998 a întrebat:

Buna ziua tuturor, doresc sa devin designer de interior si nu stiu ce trebuie sa fac, adica e un curs ca sa devii, o facultate trebuie facuta? Am terminat liceul tehnic oare ajuta la ceva? Va rog cine stie sa-mi spuneti si mie!
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ajuta la nimic liceul tehnic. Trebuie sa faci facultatea de arhitectura, sectia design ca sa ajungi ce vrei tu.

| Lioana a răspuns:

Buna! Daca vrei sa ai studii in domeniu o poti face la Universitatea de Arta si Design alegand "Programul de studii Design".