| DJAGERnout228 a întrebat:

Bună ziua. Vreau să îmi ofere o mână de ajutor persoanele care au studiat/studiază la regie film și TV.
Mă interesează aptitudinile pe care trebuie să le dețin. Am nevoie de titluri de cărți sau surse de informare de unde îmi pot crea bază.
Aici intervine o problemă, am o cultură generală slab dezvoltată, iar timp pentru filme nu am avut. Cât am fost mic nu am citit literatură artistică, fiind mai mare am acordat atenție acestora și am reușit să termin în jur la 12 titluri de cărți în două luni. M-am oprit din citit pentru că lucrez și nu am timp.
Apelez la sfaturile dvs. pentru a recupera cât mai mult în scurt timp. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mă interesează aptitudinile pe care trebuie să le dețin"

una ar fi imaginația. După cum pui intrebarea de mai jos, la caitolul ăsta, mai ai de lucru

https://www.tpu.ro/......-mi-umple/

| DJAGERnout228 explică (pentru sierra1):

Perspectivele se modifică, iar dacă mă judeci după trecut, ești jalnic.
Dacă folosești site-ul pentru a-ți etala aptitudinile tale și spiritul critic, pare rău, ești cauză pierdută.

| sierra1 a răspuns (pentru DJAGERnout228):

"ești jalnic... ești cauză pierdută"

după cum spuneam, stai rău cu imaginația

| DJAGERnout228 explică (pentru sierra1):

Recunosc. Nu pot cuprinde cu imaginația prostia ta.
Apropo, mersi că mă citezi!
Oricum, nu te aștepta să îmi demonstrez aptitudinile în fața ta.

| sierra1 a răspuns (pentru DJAGERnout228):

"DJAGERnout228 a întrebat: ...Aici intervine o problemă, am o cultură generală slab dezvoltată"

Se vede de la lo poșta!

Uitaseși si tu (deh, memoria te lasă la fel ca imaginația). Hai pa