| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa TPU! Am si eu cateva curiozități si as vrea, dacă se poate sa-mi raspundeti(cine stie):
1.Ce profil trebuie sa termini pentru a ajunge profesor de gimnastica?
2.Ce vei face dupa terminarea liceului? Vreo facultate?
3.Pentru a deveni profesor de gimnastica (pentru copii) trebuie sa faci gimnastica de performanta si dupa facultate?
●Cand spun "profesor de gimnastica" ma refer la acel profesor care își face programul dupa cum vrea el. Adica isi închiriază o sala si face acolo cursuri. Dar sa fie si legal iar munca lui (vechimea în domeniu) sa apara in cartea de munca.
Cine poate sa-mi explice cum sta treaba?
Multumesc!
Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acesta curiozitate!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Fizica nucleara! Educatie fizica si sport, normal. Doooh!
2. Poti sa mergi de la liceu normal la efs fara probleme.
3. Ete fis. Ai specializare la facultate pe asta, logic.
Legat de partea cu legalul, nu de studii tine asta...

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La cei unșpe anișori, explicațiile sunt inutile pe moment pentru că se schimbă (legislația in domeniu) foarte des. Revino pentru informații utile peste vreo 6-7 ani

| 987654312 a răspuns (pentru sierra1):

Eram curioasă! Nu mai are voie omul sa fie curios!? offf

| sierra1 a răspuns (pentru 987654312):

La fel de inutile erau și alea cu medicul...