| anonim_4396 a întrebat:

Ca angajatori sau colegi ați putea face diferența dintre un subaltern/coleg care se forțează să fie/pară eficient și un altul care chiar este?
Dar de un altul care nu are multă experiență în domeniul pe care îl prestează dar care încearcă să impresioneze, arătând că e rapid și atent la detalii?
V-ați da seama dacă într-adevăr așa e ritmul lui (alert) sau dacă o face doar la serviciu, ca să vă impresioneze, să pară cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Eu nu vad detaliile, nuantele decat daca persoana(colegul) imi e apropiata. Vad daca se implica, daca este bun in ceea ce face, daca se pricepe, daca il duce capul, daca are spirit de echipa si e saritor, daca vrea sa invete si e deschis la asta, daca ii place ceea ce face, vad daca e bun sau nu. Daca se preface se vede rapid, fiindca unul de nu vrea sa munceasca si vrea sa se fofileze, imediat se va vedea versus unul pe care chiar te poti baza.

3 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Inca putin si o sa-l descifrezi pe colegul ala, sa ne spui si noua rezultatul studiului tau comportamental laughing))

| anonim_4396 explică (pentru haileewatson):

Ok. Când voi avea studiul complet, vei fi prima pe care o voi anunța.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu îmi dau seama că te forțezi te acceptam așa cum ești ( colegii ) laughing