| Mandy4105 a întrebat:

am fost admisa la ASE Bucuresti. Nu stiu unde as putea sta pe timpul facultatii (unde ar fi mai bine): La cămin sau in chirie?
Vreau opinii argumentate si nu chestii gen "viata la cămin e mai faina".

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Indiferent de conditiile materiale pe care le ai, statutul de "caminist" nu are egal!

| pufulescu a răspuns:

Daca esti pusa pe invatat si nu alte chestii, stai in chirie, indiferent ce facultate faci!

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

In chirie, si eu sunt la ase, am trecut anul 2, la camin ebine 1 si a 2-a luna, apoi.e naspa. Zic din experienta.

| georgegeorge90 a răspuns:

La cămin. E mult mai ieftin având în vedere ca o chirie ajunge și la 800 de lei pe lună sau chiar mai mult... La cămin nu plătești la fel de mult, spre exemplu la căminul Titan plătești 100 de lei pe lună din câte am citit