| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa faci școala de pilotaj pentru piloți de avion trebuie neapărat sa ai un venit mare ca să faci un împrumut în banca pentru înscrierea la școală? M-am uitat pe site-ul scolii de pilotaj din Bucuresti și cursurile costa aproximativ 45.000 de euro. Părinții mei au un venit net de 5000 de lei lunar.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare se intinde cat ii este plapuma!
Daca nu iti permiti nici tu si nici parintii tai o asemenea suma, te faci bucatar, fiindca scoala de bucatari este numai 5000lei pe an.

| Brizbriz a răspuns:

"trebuie neapărat sa ai un venit mare ca să faci un împrumut în banca pentru înscrierea la școală"
nu, evident, poti fi bogat cu spume sau sponsorizat de teroristi tongue

| Archangells a răspuns:

Poti face cursuri de pilotaj/parasutism intre 16 si 23 ani la Aeroclubul Romaniei, gratuit si apoi te inscrii la Academia Henri Coanda Brasov sau la Traian Vuia, Boboc la pilotaj militar, tot gratuit. Succes si Doamne ajuta!