| Castiel a întrebat:

Care ar fi salariul unui:
militar (first rank):
jandarm(first rank):
pompier (first rank):

vreau doar sa-mi fac o parere^^ raspunsuri serioase va rog!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Soldat: coeficient în grila de salarizare de 3, 8: 2.280 lei;
- subofiţer: între 3.420 şi 3.600 lei
- locotenent: indemnizaţie cuprinsă între 3.600 şi 4.020 lei;
- căpitan: maximum 6.480 lei;
- colonel: va avea un coeficient în grila de salarizare a Legii Unitare de 11-12, 6, respectiv venituri cuprinse între 6.600-7.560 lei;
- viceamiralul şi generalul locotenent: va putea câştiga cel mult 8.070 lei
- şeful de stat major al armatei, amiralul: coeficient de salarizare de 13, 5-13, 65 – salarii cuprinse între 8.100 lei şi 8.190 lei.
(asta e fara cei -20 % )
jandarmi :
cam 15 milioane
pompier -
cam 20...
depinde de multe
daca esti debutant. atunci iei putin! daca ai experienta ...atunci iei decent!
oricum ca sa ajungi pe la vreo 20 de milioane salariu ...iti trebuie multa munca, si multi ani de activitate!

1 răspuns:
| camon12 a răspuns:

Militar 60 de mil jandarm 40 de mil pompier 50 de mil