| MrAlexinho a întrebat:

Care credeti ca este cea mai usoara si cea mai banoasa meserie dintre : bucatar, sofer pe tir si mecanic auto? funda

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Cea mai banoasa e cea de mecanic auto ca iti cade mereu banul, apoi cea de pe TIR ca ai un salariu decent si ultima cea de bucatar unde trebuie sa fii prea bun sa fii platit!

| XxXJoK3rXxX a răspuns:

Bucatar, sofer pe tir!

| scosei a răspuns:

Din toate se scot bani, dar daca vei practica orice meserie doar pentru bani nu vei castiga nimic! Important este sa te simti bine facand ceea ce faci si banii vor curge de la sine.

| nicu_4067 a răspuns:

Cea mai banoasa sigur ca este bucatar dar trebuie sa-ti placa meseria ta pentru ca daca nu-ti place nu o sa scoti nici bani din ea...succes

| Aq_Munteanu_1996 a răspuns:

Sofer de tir, ca daca lucrezi in afara iei peste 3000 de euro lunar + alti bani care se dau in functie de niste chestii, si ai mult mai multe avantaje in afara

| scosei a răspuns (pentru Aq_Munteanu_1996):

Oare? Spui asta din experienta sau "dupa ureche"?

| Aq_Munteanu_1996 a răspuns (pentru scosei):

Am un preten care face aceasta meserie si castiga pe luna 3000 si +bonusuriwinking

| scosei a răspuns (pentru Aq_Munteanu_1996):

Aq_Munteanu_1996, prietenul tau este un norocos! Sunt putini ca el care "castiga pe luna 3000 si +bonusuri". Spun asta din surse sigure:
1. Prietenul meu care facea Belgia s-a lasat din cauza conditiilor de hrana si igiena precara, si nu castiga atatia bani!
2. O ruda care face Europa si care domiciliaza in Spania castiga mai mult de 3000 brut.
Ceea ce vreau sa spun, cu riscul sa ma repet este: Trebuie sa-ti si placa ceea ce faci pentru a avea rezultate de calitate. Si afara, din cate stiam eu, doar "calitatea" si nu "cantitatea" este bine platita!

| Tina03 a răspuns:

Oricare poate fi banoasa, doar ca este nevoie de mai multi ani de experienta pana la a castiga multi bani.

| iyli10 a răspuns:

Cred ca cea mai usoara si banoasa meserie este bucatar... funda?